2ο Γενικό Λύκειο Κιάτου

Βρίσκεστε εδώ: ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ

ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ

Δημιουργία κωδικού ασφαλείας υποψηφίων ΓΕΛ και ΕΠΑΛ για την υποβολή Μηχανογραφικού Δελτίου(Μ.Δ.) για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση και Παράλληλου Μηχανογραφικού Δελτίου(Π.Μ.Δ.) για εισαγωγή σε Δημόσια ΙΕΚ έτους 2023

Το ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ εδώ

Yγειονομική εξέταση και πρακτική δοκιμασία (Αγωνίσματα) των υποψηφίων για τα Τ.Ε.Φ.Α.Α.

Εγκύκλιος Μηχανογραφικού Δελτίου υποψηφίων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις 2023

Εξεταστικά Κέντρα Πανελλαδικών Εξετάσεων Ειδικών Μαθημάτων

Προκαταρκτικές εξετάσεις (ΠΚΕ) των Σχολών Δοκίμων Σημαιοφόρων Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. και Δοκίμων Λιμενοφυλάκων

..............................

Συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις (ΠΚΕ) των Στρατιωτικών Σχολών ( ΥΠΑΙΘΑ)

...............................

Έναρξη διαδικασιών για την έκδοση Πιστοποιητικών Επταμελών Επιτροπών υποψηφίων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις για την Εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025 ΥΠΑΙΘΑ

Ενισχυτική Διδασκαλία Ειδικών Μαθημάτων για το σχολικό έτος 2022_2023

Εγκύκλιος - Αίτηση Δήλωση

-------------------------------------------

Καθορισμός εξεταστέας ύλης για τα μαθήματα των Α’, Β’ και Γ’ τάξεων Γενικού Λυκείου που εξετάζονται γραπτώς στις  προαγωγικές και απολυτήριες εξετάσεις για το σχολικό έτος 2023-2024. ΕΔΩ

ΥΛΗ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2023

--------------------------------------

Εγκύκλιος Ενεργοποίησης Επταμελών Επιτροπών για έκδοση Πιστοποιητικού για την Εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση ατόμων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις το ακαδημαϊκό έτος 2022-23

--------------------------------------

ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ

Αγαπητοί/ές κηδεμόνες,

Για την οριστικοποίηση της εγγραφής των παιδιών σας στο σχολείο μας, να μας αποστείλετε τα παρακάτω δικαιολογητικά (συμπληρωμένα και υπογεγραμμένα όπου απαιτείται) μέχρι την έναρξη των μαθημάτων .

1. Υπεύθυνη Δήλωση του κηδεμόνα, με του οποίου τους κωδικούς TAXIS έγινε η ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής, που θα εκδώσετε μέσω της ιστοσελίδας https://www.gov.gr/ipiresies/polites-kai-kathemerinoteta/upeuthune-delose-kai-exousiodotese  και στην οποία θα επικολλήσετε το κείμενο του συνημμένου υποδείγματος, αφού το συμπληρώσετε με τα ζητούμενα στοιχεία.

2. Υπεύθυνη Δήλωση έτερου κηδεμόνα ότι «εγκρίνει το περιεχόμενο της ηλεκτρονικής αίτησης, όπως εκείνο έχει υποβληθεί».

3. Φωτοαντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας του/της μαθητή/τριας για την Α΄ τάξη Λυκείου (ή και για τις άλλες τάξεις αν δεν έχει ήδη υποβληθεί). Για τους αλλοδαπούς μαθητές απαιτείται πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης επίσημα μεταφρασμένο.

4. Την «Ηλεκτρονική Αίτηση» εγγραφής από το e-eggrafes.

5. Ατομικό Δελτίο Υγείας του Μαθητή/τριας (ΜΟΝΟ για τους μαθητές της Α΄ λυκείου) από παιδίατρο (για παιδιά ως 16 ετών), παθολόγο, η ιατρό γενικής ιατρικής. (Μπορεί να κατατεθεί στο σχολείο και από τους μαθητές κατά την έναρξη των μαθημάτων και το αργότερο μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου) .

Τηλεφωνική Γραμμή Ψυχοκοινωνικής Υποστήριξης 10306
Δωρεάν και Ανώνυμη 24ωρης λειτουργίας