2ο Γενικό Λύκειο Κιάτου

Βρίσκεστε εδώ: Αρχική Σελίδα > ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΤΟΥΣ 2021

Οδηγίες για την ασφαλή διεξαγωγή των Πανελλαδικών εξετάσεων - Μέτρα προστασίας και self-test

Πρόγραμμα πανελλαδικών εξετάσεων ΓΕΛ και ΕΠΑΛ 2021

Πρόγραμμα πανελλαδικών Εξετάσεων 202Α) ειδικών μαθημάτων  και  Β) πρακτικής δοκιμασίας για τα ΤΕΦΑΑ

Προκηρύξεις και έγγραφα σχετικά με τις εξετάσεις

Αστυνομικών Σχολών 2021

Σχολών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας 2021

Σχολών Δοκίμων Σημαιοφόρων Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. και Δοκίμων Λιμενοφυλάκων 2021

Στρατιωτικών Σχολών 2021

ΤΕΦΑΑ 2021

Αριθμός εισακτέων στα ΑΕΙ της χώρας και συντελεστές Ελάχιστης Βάσης Εισαγωγής 2021

Καθορισμός του συντελεστή Ελάχιστης Βάσης Εισαγωγής για Στρατιωτικές/ Αστυνομικές σχολές 2021

ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ για Υποβολή της Αίτησης–Δήλωσης για συμμετοχή αποφοίτων στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ έτους 2021, στην προθεσμία από Δευτέρα 8 Μαρτίου έως και Παρασκευή 19 Μαρτίου 2021.

ΜΑΘΗΤΕΣ

Στο ίδιο διάστημα (8-3-2021 μέχρι 19-3-2021) δύνανται οι μαθητές της τελευταίας τάξης ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ που έχουν ήδη υποβάλει Αίτηση Δήλωση συμμετοχής για τις πανελλαδικές εξετάσεις έτους 2021 να συμπληρώσουν τις Αιτήσεις-Δηλώσεις τους, δηλαδή να προσθέσουν ειδικά μαθήματα ή προτίμηση για ΤΕΦΑΑ, Στρατιωτικές/Αστυνομικές σχολές κλπ.

Μείωση της εξεταστέας ύλης των Πανελλαδικώς εξεταζόμενων μαθημάτων

Η ανακοίνωση ΥΠΑΙΘ και η Υ.Α. για τα ΓΕΛ

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΑ ΑΕΙ ΑΤΟΜΩΝ ΜΕ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΑΘΗΣΕΙΣ

Έναρξη διαδικασιών για την έκδοση Πιστοποιητικών Επταμελών Επιτροπών για την Εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση ατόμων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022. Δελτίο Τύπου ΥΠΑΙΘ, Εγκύκλιος, Σχετική Ιστοσελίδα ΥΠΑΙΘ.

Υποβολή μόνο από μαθητές της Αίτησης–Δήλωσης για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ έτους 2021. Δελτίο Τύπου ΥΠΑΙΘ. Σχετικές οδηγίες και έντυπα.

ΜΟΝΟ οι μαθητές θα υποβάλουν την Αίτηση-Δήλωση στην προθεσμία από την Τετάρτη 25 ως και τη Δευτέρα 30 Νοεμβρίου. Οι απόφοιτοι θα υποβάλουν την Αίτηση-Δήλωση σε προθεσμία που θα οριστεί και θα ανακοινωθεί σε επόμενο στάδιο.

ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ  ΕΤΟΥΣ 2020

Ιστότοπος του ΥΠΑΙΘ και το ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ για τις ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Προκηρύξεις και έγγραφα σχετικά με τις εξετάσεις

Αστυνομικών Σχολών

Σχολών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας

Σχολών Δοκίμων Σημαιοφόρων Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. και Δοκίμων Λιμενοφυλάκων

Στρατιωτικών Σχολών

ΤΕΦΑΑ

Διαδικασία επιβεβαίωσης των Αιτήσεων Δηλώσεων που υπεβλήθησαν για συμμετοχή στις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ έτους 2020 (και στον ιστότοπο του ΥΠΑΙΘ)

Υποβολή Αίτησης–Δήλωσης για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ έτους 2020

Δελτίο Τύπου & όλα τα απαραίτητα αρχεία του ΥΠΑΙΘ ΕΔΩ

Εγκύκλιος ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΕΛ ΕΤΟΥΣ 2020 ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΣΥΣΤΗΜΑ (μαθητές ή απόφοιτοι) ΕΔΩ. (Σύντομες ΟΔΗΓΙΕΣ & έντυπο ΑΙΤΗΣΗΣ – ΔΗΛΩΣΗΣ υποψηφίου/ας)

Εγκύκλιος ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΕΛ ΕΤΟΥΣ 2020 ΜΕ ΤΟ ΠΑΛΑΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ (μόνο απόφοιτοι) ΕΔΩ. (Σύντομες ΟΔΗΓΙΕΣ & έντυπο ΑΙΤΗΣΗΣ – ΔΗΛΩΣΗΣ υποψηφίου/ας)

Έγγραφα  - Αιτήσεις για τα 3 μουσικά τμήματα

Μουσικά ΝΕΟ , Μουσικά ΠΑΛΑΙΟ, κατάλογος Μουσικών Οργάνων

Υποψήφιοι με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες

Εγκύκλιος για την Υποβολή δικαιολογητικών για ΠΡΟΦΟΡΙΚΗ ή γραπτή ΕΞΕΤΑΣΗ υποψηφίων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ή ειδικές μαθησιακές δυσκολίες, στις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ έτους 2020 ΕΔΩ .